مدارک زبان انگلیسی

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. تحصیل در اسپانیا
 4. chevron_right
 5. مدارک زبان
 6. chevron_right
 7. مدارک زبان انگلیسی
معرفی: 

مسلط بودن به زبان انگلیسی یک نیاز اساسی برای ادامه تحصیلی در اسپانیا است. بر خلاف معاهده‌های بین‌المللی راجع به تفاهم های زبانی در حوزه‌های علمی، زبان انگلیسی مورد قبول عمومی است. بنابراین، داشتن مدرک معتبری مانند آزمون IELTS با نمره حداقل 6 ، یا مدرک تافل با نمره حداقل 80 از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این مدارک، توانایی در مهارت‌های شنیداری، خوانداری، نوشتاری و صحبت کردن در زبان انگلیسی را ارزیابی می‌کنند.

البته در برخی رشته ها در دانشگاههای اسپانیا بدون داشتن مدرک زبان نیز میتوان پذیرش تحصیلی گرفت ، برای اطلاع بیشتر از این رشته ها لطفا فرم ارزیابی آنلاین رو کامل کنید.

مدارک زبان انگلیسی:
 • آیلتس (IELTS): آیلتس یکی از معتبرترین و پرطرفدارترین مدارک زبان انگلیسی برای ادامه تحصیل است.

این آزمون در دو نوع آکادمیک و جنرال برگزار می‌شود و نمرات آن از 1 تا 9 متغیر است.

این مدرک مهمترین مدرک زبان  برای ادامه تحصیل به کشور اسپانیا و فرانسه میباشد .لازم به ذکر است حداقل آیلتس آکادمیک 6  برای اخذ پذیرش مورد قبول است .اعتبار این مدرک‌۲ سال است.

 • تافل (TOEFL): تافل یکی دیگر از مدارک معتبر زبان انگلیسی برای ادامه تحصیل  است. این آزمون نیز در دو نوع iBT و PBT برگزار می‌شود و نمرات آن از 0 تا 120 متغیر است.این مدرک نیز اهمیت بالایی برای اخذ پدیرش و ویزای تحصیلی در اسپانیا و فرانسه دارد.
 • دولینگو (Duolingo): دولینگو یک آزمون زبان انگلیسی آنلاین است که به‌تازگی به‌عنوان یک مدرک معتبر برای اخذ پذیرش قرار گرفته است. این آزمون در یک ساعت برگزار می‌شود و نمرات آن از 100 تا 160 متغیر است.

این مدرک بیشتر در زمان پاندمی کرونا مورد قبول داشگاه ها بود ولی اخیرا مورد قبول بعضی از دانشگاه ها نیست.

 • CPE کمبریج (Cambridge Proficiency): CPE کمبریج یک مدرک زبان انگلیسی سطح بالا است که توسط دانشگاه کمبریج برگزار می‌شود. این مدرک نمره‌ای ندارد و داوطلبان در صورت کسب حداقل نمره قبولی، موفق به دریافت آن می‌شوند
 • PTE (Pearson Test of English): یک آزمون زبان انگلیسی آنلاین است که توسط موسسه Pearson برگزار می‌شود. این آزمون در 3 ساعت برگزار می‌شود و نمرات آن از 0 تا 90 متغیر است.