چگونه وضعیت درخواست شهروندی خود را بصورت آنلاین چک کنیم؟

چگونه وضعیت درخواست شهروندی خود را بصورت آنلاین چک کنیم؟

آیا می خواهید بدانید که چطور وضعیت درخواست ملیت اسپانیایی خود را چک کنید؟ آیا می خواهید بدانید که بالاخره بعنوان شهروند پذیرفته شدید یا خیر؟ پس با این مقاله همراه باشید.

در این مقاله شما با پلتفرمی بنام “cómo va lo mío” که توسط وزارت دادگستری ساخته شده، آشنا می شوید که به شما این امکان را می دهد که به راحتی وضعیت درخواست خود را چک کنید. علاوه بر آن، در این پلتفرم شما می توانید توصیه های مفیدی را که باید برای شهروندی درنظر داشته باشید، به آسانی یافت کنید. استفاده از این پلتفرم کاملا رایگان است و با استفاده از آن، شما میتوانید وضعیت هر مرحله از پروسه ی خود را داخل پروفایل خود چک نمایید.

 

گام های چک کردن وضعیت درخواست شهروندی:

ممکن است بدانید که هر درخواست شهروندی می تواند حتی بیش از یکسال بطول بینجامد. (بین چندماه تا بیش از 2 سال بسته به شرایط)

توسط پلتفرم اسپانیایی “cómo va lo mío”  شما قادر به نظارت بر وضعیت درخواست خود در هر زمانی هستید. بنابراین اگر پروسه ی شما در هر مرحله ای متوقف شود، اگر به اقدامات اضافه ای که باید انجام دهید نیاز پیدا کنید، و یا درنهایت با درخواست شما موافقت شود و شما بتوانید برای قرار ملاقات ضمانت تابعیت درخواست دهید، شما متوجه آن خواهید شد.

گام های چک کردن درخواست پذیرش به ترتیب در زیر آورده شده است:

 

R Number خود را بگیرید

برای چک کردن وضعیت فایل خود، اولین قدم این است که از ثبت نام خود مطمئن شوید. به محض اینکه ثبت نام انجام شود، یک شماره شناسایی بنام R Number به شما داده می شود که برای چک کردن وضعیتتان در مراحل بعدی ضروری می باشد.

در اینجا به دو آپشن مختلف برای ثبت نام و شماره شناسایی اشاره می شود:

اگر شما درخواستتان را بصورت آنلاین ثبت کنید (که ما نیز همین روش را پیشنهاد میکنیم)، این شماره بصورت اتوماتیک برای شما تعیین میگردد.

اگر شما از طریق دفتر اسناد شهری یا دفتر اسناد عمومی اقدام کنید، شماره شناسایی بعدا به شما داده می شود و ممکن است ماه ها زمان ببرد.

پس از داشتن شماره شناسایی، شما می توانید به مرحله ی بعد بروید.

 

دسترسی به اداره مرکزی الکترونیکی وزارت دادگستری

به منظور چک کردن وضعیت کنونی درخواست خود، شما به پلتفرم “cómo va lo mío” دسترسی خواهید داشت.

برای وارد شدن به پلتفرم به صورت مستقیم، روی لینک زیر کلیک کنید:

https://sede.mjusticia.gob.es/eConsultas/inicioNacionalidad

 

وارد کردن دیتا

زمانیکه وارد سایت می شوید، می بایست تمام جاهای خالی کادر را بصورت زیر پر کنید:

در اولین کادر که شامل NIE number می باشد، شما می بایست شماره شناسایی مخصوص اتباع خارجی را با حروف بزرگ و بدون خط ربط وارد کنید.

جایی که R number  ظاهر می شود، شما می بایست شماره شناسایی خود را مطابق پرونده ی ملیت خود – که یک عدد 6 رقمی است – را وارد کنید. چیزی که در این قسمت اهمیت دارد وارد کردن شماره شناسایی ای است که از وزارت دادگستری گرفتید نه شماره ای که از دفتر اسناد شهری گرفتید.

کادر بعدی مربوط به سال درخواست است که می توانید آن را در آخر شماره ای که قبلا وارد کرده اید پیدا کنید (مطابق تاریخ دقیقی که برای ملیت درخواست دادید)

تکمیل کادر Order اختیاری است پس 100 درصد لزومی ندارد که تکمیل شود.

هنگامی که شما اطلاعات خود را وارد کنید، یک صفحه ی جدید برای شما باز می شود که شامل تمام اطلاعات مربوط به درخواست مشخصتان می باشد. این بدان معنیست که شما می توانید بطور دقیق بدانید که در تمام مرحله قرار دارید (pending reports, complete reports, under study, citizenshp granted)

راه های دیگری نیز برای چک کردن وضعیت درخواست ملیت اسپانیایی وجود دارند که بعدا در مطالب دیگر به آنها اشاره می کنیم.

 

منبع : balcellsgroup

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *