وعده های غذایی مردم اسپانیا

وعده های غذایی مردم اسپانیا

صبحانه اسپانیایی

رژیم مدیترانه‌ای جزو سالم‌ترین رژیم‌های غذایی بوده و صبحانه از مهم‌ترین وعده های غذایی در روز به شمار می‌رود. بنابراین شاید تصور عموم برا این باشد که اسپانیولی‌ها صبحانه را مفصل می‌خورند. اما اینطور نیست! صبحانه در بین وعده های غذایی اسپانیا مختصر ترین وعده بوده و تقریباً هیچ‌ گاه شامل غذاهای گرم نمی‌شود. صبحانه اسپانیایی معمولاً شامل قهوه اسپرسو همراه شیر و نان کروسان (Croissant) یا نان تست گوجه و روغن زیتون آغاز می‌باشد.

میان وعده صبح

وعده‌های غذایی مردم اسپانیا در یک بازه زمانی مشخص صرف می‌شوند. میان وعده صبح بین ساعت 10 صبح الی 12 ظهر است. منوی بسیاری از کافه‌ها و رستوران‌ها شامل نوعی ساندویچ با نان اسپانیایی که از طول برش داده شده، بوکادیو (peccadillo)، نوشابه غیر الکلی و قهوه می‌باشد. همچنین خوردن املت اسپانیایی و تاپاس‌ هم در بین مردم اسپانیا جایگاه ویژه ای دارد.

ناهار اسپانیایی

ناهار در اسپانیا حدود ساعت 2 الی 4 بعد از ظهر سرو می‌شود و مهم‌ترین وعده غذایی روز است. مردم اسپانیا عاشق خوردن نهار در کنار همکاران و دوستانشان هستند. وقتی مکان‌های عمومی را برای غذا خوردن انتخاب می کنید ، قیمت اغلب منو های رستوران ها حول و حوش 10 یورو متغیر است. اکثر منوهای وعده ناهار شامل سالاد، ماهی و غذای دریایی، سیب‌زمینی سرخ کرده ، گوشت کباب شده و انواع میوه‌ها و ماست‌ها برای دسر می‌باشند.

میان وعده عصر

چون در اسپانیا شام را دیر صرف می شود ، میان وعده عصر اغلب بین ساعت پنج بعد از ظهر سرو می‌شود. بچه‌ها معمولاً به بوکادیو شکلاتی علاقه زیادی دارند.

شام اسپانیایی

یک وعده غذایی تقریبا سبک تر از ناهار می باشد که اصولا حدود ساعت 9 صرف می شود و شامی که سرو می شود و معمولا بسیار سبک تر از نهار است.
شام معمولا شامل ماهی تازه یا سبزیجات یا بخشی از مرغ یا گوشت گوسفند ، غلات یا برنج باشد. یک عدد تخم مرغ با سالاد سبز نیز کاملا معمول است.
یک غذای ساده و سریع که معمولا در شام خورده می شود، arroz cubano است که شامل یک مقدار برنج سفید و سس گوجه فرنگی و تخم مرغ سرخ شده است. یکی از مواردی که همیشه در وعده های ناهار و شام دیده می شود ظرف سبزیجات است. دسر سبک از میوه های تازه نیز می تواند در وعده شام مردم اسپانیا گنجانده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *