راه های دیگر پیگیری وضعیت درخواست ملیت اسپانیایی

راه های دیگر پیگیری وضعیت درخواست ملیت اسپانیایی

علاوه بر استفاده از پلتفرم cómo va lo mío (رایج ترین روش)، راههای دیگری نیز برای چک کردن وضعیت شهروندی اسپانیایی وجود دارد که در زیر به آنها اشاره می کنیم:

 

  • فرم تماس با دادگستری

اولین راه، تکمیل کردن فرمی است که می توانید آنرا در وبسایت دادگستری پیدا کنید و بصورت مستقیم از طریق پیام، استعلام وضعیت خود را بگیرید.

یک کارمند شخصا با شما در ارتباط خواهد بود و به شما درمورد وضعیت درخواستتان اطلاعات می دهد.

شما می توانید فرم ارتباط با دادگستری را در سایت زیر یافت کنید:

https://www.mjusticia.gob.es/es/atencion-ciudadano

 

  • از طریق شماره تلفن

با کلیک بر روی سایتی که در مورد قبل نیز به آن اشاره شد، می توانید به بخش “ارتباط با دادگستری از طریق تلفن” نیز راه پیدا کنید.

در این قسمت شماره تلفنی به شما نمایش داده می شود که مربوط به بخش خدمات مشتریان دادگستری می باشد. شما به راحتی با گفتن  NIE (قبلا اشاره شد)، وضعیت آپدیت شده ی ملیت خود را پیگیری کنید.

این روش برای کسانی که شماره ی ثبت نام یا registration number ندارند، بسیار مفید است و پیشنهاد می شود. (پس از تماس، بصورت اتوماتیک به شما این شماره را می دهند) و پس از آن، شما می توانید وضعیت خود را از طریق cómo va lo mío پیگیری کنید.

 

  • دسترسی به فایل خود از طریق “Carpeta Ciudadana

این پلتفرم به شما امکان دسترسی به تمامی فایل های باز شما که در اداره کل دولتی اسپانیا وجود دارد را می دهد، پس این نیز، روش دیگری برای پیگیری فایل های فعالتان می باشد.

 

  • مشاوره ی شخصی

این امکان نیز وجود دارد که شخصا در مراکز فرماندهی دادگستری واقع در مادرید حضور پیدا کنید و در آنجا بصورت مستقیم پیگیری را انجام دهید.

این دفتر در C/ Bolsa number 8 واقع شده است و قبل از ورود، شما نیاز دارید تا یک قرار ملاقات رزرو کنید. (می توانید از سایت زیر اینکار را انجام دهید.)

https://citaprevia.mjusticia.gob.es/

 

  • از طریق Telegram

در آخر، مدرن ترین گزینه، درخواست به روز رسانی از طریق تلگرام دادگستری می باشد. شما می بایست شماره ی  663 290 231 را در لیست مخاطبین خود ذخیره کنید و یک پیام به این شماره بدهید.

 

چگونه سریعتر به نتیجه برسیم؟

اگر می خواهید شهروندی خود را سریعتر دریافت کنید، ما به شما توصیه می کنیم به دو نکته ی زیر عمل کنید:

  • درخواست خود را بصورت آنلاین و حتما غیرحضوری ثبت کنید.
  • از طریق یک وکیل متخصص اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *