بهترین غذای اسپانیا

پائیا هر چند که از قدیم غذای برنجی والنسیایی به شمار می رود، اما در بارسلونا بیش از هر جای دیگری طرفدار دارد. موقعیت ساحلی بارسلونا آن را به یکی از انتخاب های اول در پائیاهای تهیه شده با ماهی تبدیل کرده است. اما وقتی که تقریبا همه رستوران ها این غذا را در منوی خود دارند، و حتی مدعی هستند که بهترین نوع آن را هم دارند، کجا واقعا می شود از بهترین پائیا در شهر لذت برد؟

لامارسالادا

واقع شده در ناحیه بندری پورت ولا بارسلونا، لا مار سالادا تجربه طولانی در هنر پائیا دارد. لا مار سالادا منوی فوق العاده ای دارد؛ پائیای ماهی آن به دلیل تخصص آن ها در غذاهای دریایی و ماهی های تازه مصرفی، بسیار خوشمزه است. هر پرس تقریبا ۲۰ یورو قیمت دارد و هر پرس حداقل دو نفری است و مهمانان می توانند از بین پائیا هایی که با خرچنگ، میگو و صدف درست شده اند انتخاب کنند.

لا مار سالادا، پاسیج ژوان بوربو، ۵۹، بارسلونا ۰۸۰۰۳

الچه

الچه در محله پر تردد و مدرن پوبله-سک واقع شده است و حاصل پنجاه سال کار خانوادگی سخت کوشانه است. با ارائه پائیای دریایی یا مرغ و نیز پائیای نودل با ماهی یا خرچنگ که تنوع زیادی را پیش روی مشتری می گذارد. قیمت های رستوران به نسبت پائیا فروشی های دیگر منطقه بسیار مناسب است. نام الچه از شهر محل تولد صاحبان رستوران گرفته شده است، شهری در شمال زادگاه اصلی پائیا: والنسیا. پس اگر می خواهید یک پائیای اصل که پشتش سال ها تجربه ایستاده است، باید به الچه سر بزنید.

ست پورتس

کار خود را با کافه دورهمی دوستانه آغاز کرد، اما اکنون به یک رستوران بزرگ و موفق تبدیل شده است و جزو یکی از اماکن کلاسیک غذا خوری در بارسلوناست. از همه مهم تر، ست پورتس به داشتن پائیاهای ایده آل شهره است. این رستوران که نام خود را از هفت درب ورودی عمومی خود گرفته است، رستورانی بسیار بزرگ و مجلل است که غذاهای آن قیمت مناسبی دارند و هم چنین فعالیت های فرهنگی بسیار در آن صورت می گیرد. پائیای ست پورتس به اشکال گوناگونی عرضه می گردد. مهمانان می توانند از بین پائیاهای سنتی که با برنج و گوشت، سبزیجات، ماهی و یا حتی اشکال خلاقانه آن نظیر نودل پائیا و یا سوپ پائیا سفارش دهند.

رستوران کان سوله

رستوران ماهیگیران قدیمی که از ۱۹۰۳ آغاز به کار کرده است و در محله بارسلونت قرار دارد. رستوران کان سوله، با دکوراسیون ملوانی خود، به داشتن منویی از پائیاهای کلاسیک شهره است. کیفیت بالا، با آشپزی ماهرانه در طبخ غذاهای سنتی، رستوران کان سوله را به یکی از اصلی ترین مراکز طبخ این غذا تبدیل کرده است.

در خانه

در پایان، می توان گفت که از هر کجا گفته باشیم، باز هم یکی از بهترین جاهایی که می توانید پائیا بخورید، خانه است. آشنا شدن با افراد محلی یکی از تجارب گرانقیمت هر سفری است و از آنجایی که پائیا غذایی است که برای میز غذای یکشنبه ها آماده می شود، احتمال زیادی دارد تا برای صرف یک چنین ناهاری به خانه دوستانتان دعوت شوید. مشخصا پائیای مادربزرگ ها همیشه خوشمزه تر خواهد بود، پس اگر فرصت به شما دست داد، از خوردن دست پخت ساکنان محلی که از ته قلب خود غذاهای محلی را دوست دارند، خودداری نکنید.

شهر رويايي مالاگا در اسپانيا

شهر رويايي مالاگا ( Malaga )

مالاگا یکی از مشهورترین و بزرگترین شهرهای اسپانیا است و در ایالت خود مختار اندلس ( Andalusia ) قرار گرفته است.

مالاگا در جنوبی ترین بخش اسپانیا و در سواحل دریای مدیترانه واقع شده است و مکان های دیدنی متعددی در این شهر وجود دارد که همه ساله پذیرای بسیاری از توریستهای جهان و به خصوص افراد سرشناس از هالیوود و … میباشد.

 

مطالعه بیشتر…

جشن گوجه در اسپانيا

جشن گوجه در اسپانيا

هر ساله، در آخرین چهارشنبه ماه آگوست، بیش از ۳۰۰۰ نفر در شهر Bunol در اسپانیا جمع می‌شوند تا بیش از ۱۰۰ هزار کیلوگرم گوجه‌فرنگی رو به سمت همدیگه پرتاب کنند.

مطالعه بیشتر…

ديدنيهاي اسپانيا-بخش اول

ديدنيهاي اسپانيا-بخش اول

کشور اسپانیا جزو یکی از زیبا ترین کشورهای اروپایی می باشد که دارای شهر های بسیار زیبا و تاریخی می باشد .

مطالعه بیشتر…

ديدنيهاي اسپانيا-بخش دوم

کشور اسپانیا جزو یکی از زیبا ترین کشورهای اروپایی می باشد که دارای شهر های بسیار زیبا و تاریخی می باشد .

مطالعه بیشتر…

ديدنيهاي اسپانيا-بخش سوم

کشور اسپانیا جزو یکی از زیبا ترین کشورهای اروپایی می باشد که دارای شهر های بسیار زیبا و تاریخی می باشد .

مطالعه بیشتر…

ديدنيهاي اسپانيا-بخش چهارم

ديدنيهاي اسپانيا-بخش چهارم

کشور اسپانیا جزو یکی از زیبا ترین کشورهای اروپایی می باشد که دارای شهر های بسیار زیبا و تاریخی می باشد.

مطالعه بیشتر…

دیدنیهای اسپانیا-بخش پنجم

کشور اسپانیا جزو یکی از زیبا ترین کشورهای اروپایی می باشد که دارای شهر های بسیار زیبا و تاریخی می باشد .

مطالعه بیشتر…

دیدنیهای اسپانیا-بخش ششم

کشور اسپانیا جزو یکی از زیبا ترین کشورهای اروپایی می باشد که دارای شهر های بسیار زیبا و تاریخی می باشد.

مطالعه بیشتر…

دیدنیهای اسپانیا-بخش هفتم

کشور اسپانیا جزو یکی از زیبا ترین کشورهای اروپایی می باشد که دارای شهر های بسیار زیبا و تاریخی می باشد.

مطالعه بیشتر…

دیدنیهای اسپانیا-بخش هشتم

محوطه تاریخی لاس مدولاس اسپانیا

مطالعه بیشتر…

دیدنیهای اسپانیا-بخش نهم

خانه اپرا تنریف
تالار تنریف (به اسپانیایی: Auditorio de Tenerife) بنایی در سانتا کروس تنریف است که توسط سانتیاگو کالاتراوا معمار و مهندس برجسته اسپانیایی طراحی شده‌است. سانتا کروس شهری در جزیره اسپانیایی تنریفه از مجموعه جزایر قناری است.

مطالعه بیشتر…

دیدنیهای اسپانیا-بخش دهم

سن سباستین (San Sebastián) مرکز استان گوئیپوسکوای اسپانیا است. جمعیت آن ۱۸۲٬۹۳۰ نفر و مساحتش ۶۱ کیلومتر مربع است. این شهر که در شمال کشور باسک و در قسمت ساحل جنوبی خلیج کوچک بیزکی هست، در فاصله حدوداً صد کیلومتری شهر بیلبائو قرار گرفته و صاحب یکی از معروفترین ساحل های اروپاست.

شانه باد: در طرف مقابل ساحل سن سباستین یعنی سمتی که شهر کوچک Igeldo بر روی کوه Igeldo واقع شده، در کوهپایه و محل برخورد موج های دریا به کوه، سازه ای طراحی شده به نام “شانه باد” که باد حاصل از برخورد امواج دریا به کوه رابه نحوی شانه کرده و به بالا هدایت می کند. سمبلی از شانه باد توسط Eduardo Chillida نیز تراشیده شده که از شهره خاصی برخوردار است. هر چند ثانیه فضای هیجان انگیزی به واسطه حرکت موج ها که بدنبالش باد با وزش تندی از دریچه های زمینی آنخارج می شود، به وجود می آید.

فستیوال فیلم سن سباستین:

سن سباستین در ایران رو شاید بخاطر فستیوال بین‌المللی فیلمش که در سپتامبر برگزار میشود میشناسند و در همین حال، شهر سن سباستین یکی از کاندیداهای دریافت عنوان “پایتخت فرهنگی اروپا 2016” در نظر گرفته شده و بخش های مختلف این شهر به همراه روستاهای اطرافش که بعضاً در کوه قرار گرفته، جلوه خاص و زیبایی به این شهر بخشیده است.

آکواریوم سن سباستین:

آکواریوم سن سباستین به همراه آکواریوم بارسلونا جزء معروفترین ها در اسپانیا و اروپا محسوب می شوند و جانوران بدیع دریایی در آن از همه نوع و قسم دیده می شود. علاوه بر آن، طراحی و معماری داخلی آکواریم در نوع خودش بی نظیر محسوب می شود. از زیباترین بخش آکواریم می توان به راهروی شیشه ای اون اشاره کرد که از همه جهات امکان به تماشا نشستن دنیای زیبای زیر دریاها در این راهرو وجود دارد.

رئال سوسیداد:

همیشه مردم بیلبائو و سن سباستین در یک حس رقابت سازنده با هم قرار داشته‌اند و تا اونجائی که ممکن بوده، سعی کرده‌اند تا از هم در هر زمینه پیشی بگیرند. به همین دلیل هم اگر به عنوان مثال بیلبائو در فوتبال نام “اتلتیک” را به یدک کشیده است، سن سباستین هم تیم “رئال سوسیداد” رو معرفی کرده که یکی از تیم های پایه گذار لالیگای اسپانیا بوده است.

دیدنیهای اسپانیا - بخش یازدهم

مالاگا ( Málaga) ‏
استان مالاگا یکی‌ از شش شهر بزرگ اسپانیا می‌باشد، این شهر جنوبی در کنار سواحل زیبای دریای مدیترانه و در ایالت اندالوسیا(Andalucía) قرار گرفته است. این شهر یکی‌ از خوش آب و هوا‌ترین مناطق اروپا است که با داشتن ۳۲۰ روز آفتابی در سال به سرزمین سواحل آفتابی(COSTA DEL SOL) شهره می‌باشد.

مطالعه بیشتر…

دیدنیهای اسپانیا بخش دوازدهم

میدان سیبلس مادرید

(Cibeles Square Madrid)

میدان سیبلس یکی از دیدنیهای مادرید در اسپانیا با ساختمان بزرگ تالار شهر و مشهور و نورپردازی‌ بی نظیرش در شب و خیابان گرن ویا از محله‌های شب‌ نشین شهرند و همیشه پر رفت و آمد و زنده هستند.

مطالعه بیشتر…

دیدنیهای اسپانیا-بخش سیزدهم

کلیسای ساگرات کور Sagrat cor Temple

کلیسای کاتولیک ساگرات کور بر فراز کوه تیبیدابو بارسلون است که ساخت کلیسا ۶۰ سال به طول انجامید و مجسمه قلب مقدس در بالای آن خودنمایی می کند.کلیسای کاتولیک تمپل ساگرات کور بر فراز کوه تیبیدابو  رو به بارسلون است.  قدیمی ترین شهربازی بارسلونا، برج مخابراتی و کلیسای کاتولیک تمپل ساگرات کور در اوج کوه تیبیدابو از تمام نقاط شهر قابل رویت هستند. ساخت کلیسای ساگرات کور که توسط انریک ساگنیر طراحی شد ۶۰ سال به طول انجامید و مجسمه قلب مقدس هنوز هم در بالای آن خودنمایی میکند.

دیدنیهای اسپانیا-بخش چهاردهم

Barcelona -Magic Fountain of Montjuic

فواره مونتجوی-چشمه سحرآمیز بارسلونا

طراحی این پروژه توسط Carles Buigas انجام شد. فواره در جنگهای داخلی اسپانیا به طور جدی دچار خرابی شد و در سال 1955 بازسازی گردید. در سال 1980 پخش موزیک همراه رقص نور به طرح اضافه شد و به زیبایی فواره افزوده شد. پس از بیش از 60 سال این چشمه دوباره برای بازیهای المپیک 1992 بازسازی شد. این فواره احتمالا اولین هماهنگی آب، موسیقی و نمایش نور در جهان بوده است و آن را همچنان به یکی ازمحبوبترین دیدنی های اسپانیا تبدیل کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *