معرفی دانشگاه های اسپانیا

دانشگاه فنی والنسیا

دانشگاه فنی والنسیا یک دانشگاه دولتی واقع در والنسیاست .فعالیت این دانشگاه متمرکز بر علم و فن آوری است. این دانشگاه در سال 1968 به عنوان مدرسه پلی تکنیک عالی والنسیا تاسیس شد

مطالعه بیشتر…

معرفی رشته های تحصیلی

حقوق تجارت
رشته حقوق تجارت مخصوص افرادی است که علاقه مند به تحصیل در رشته هایی در زمینه تجارت ، امور مالیاتی ،مدیریت مالی و حقوق کمپانی ها و شرکت میباشند .
این رشته امکان ادامه تحصیل تا مقطع دکتری را دارد و دانشجویان با تحصیل این رشته میتوانند در امور مربوط تجارت شرکت ها – حقوق کمپانی ها و تنظیم قرار دادها و مدیریت نیروی انسانی مهارت و تخصصی لازم را کسب کنند .
این رشته که جزو رشته های مطرح در اسپانیا میباشد در دانشگاه های ممتاز اسپانیا مانند دانشگاه بارسلونا و به زبان اسپانیایی ارائه میگردد.

دانشگاه مورسیا UCAM

دانشگاه مورسیا به عنوان قطب ورزش در میان دانشگاههای اسپانیا شناخته می شود.

مطالعه بیشتر…

معرفی دانشگاههای اسپانیا

دانشگاه UAB، دهمین دانشگاه برتر جوان دنیا

مطالعه بیشتر…

معرفی رشته های تحصیلی

بیومدیکال
یکی از رشته های مهم و خاص در کشور اسپانیا رشته بیومدیکال بوده که شاید رشته ای همسان و همانند  ان در ایران وجود ندارد .این رشته، رشته ای تحقیقاتی و کاملا علمی است که دپارتمان های بیولوژی،داروسازی و پزشکی در ان دخالت دارند . عملیات درمانگاهی و بخش های تحقیقاتی بیوتکنولوژی ،مراکز تحقیقاتی و بیماری های انسانی ،سرطان و متابولیسم،موجب تمایز این رشته شده وبه همین دلیل بهترین دانشگاه های اسپانیا اقدام به ارائه این رشته کرده اند.

چگونه وضعیت درخواست شهروندی خود را بصورت آنلاین چک کنیم؟

آیا می خواهید بدانید که چطور وضعیت درخواست ملیت اسپانیایی خود را چک کنید؟ آیا می خواهید بدانید که بالاخره بعنوان شهروند پذیرفته شدید یا خیر؟ پس با این مقاله همراه باشید.

در این مقاله شما با پلتفرمی بنام “cómo va lo mío” که توسط وزارت دادگستری ساخته شده، آشنا می شوید که به شما این امکان را می دهد که به راحتی وضعیت درخواست خود را چک کنید. علاوه بر آن، در این پلتفرم شما می توانید توصیه های مفیدی را که باید برای شهروندی درنظر داشته باشید، به آسانی یافت کنید. استفاده از این پلتفرم کاملا رایگان است و با استفاده از آن، شما میتوانید وضعیت هر مرحله از پروسه ی خود را داخل پروفایل خود چک نمایید.

مشاهده ادامه مطلب

سوالات متداول در خصوص بیمه دانشجویی در اسپانیا

1. آیا برای زندگی در اسپانیا به بیمه درمانی نیاز دارم؟

بله، مطابق بند (e)ماده۴۶ حکم رسمی۲۰۱۱/۵۵۷، اتباع خارجی در اسپانیا باید از یک بیمه درمانی دولتی یا خصوصی طرف قرارداد با شرکت های بیمه مجاز به فعالیت در اسپانیا برخوردار باشند.

مشاهده ادامه مطلب

چگونه حساب بانکی در اسپانیا باز کنیم؟

قطعا یکی از ارکان اصلی زندگی، پول می باشد. اینکه چگونه این قسمت را اداره کنید، مسئله ی مهمی است. مهاجرت به اسپانیا و شروع زندگی جدید در آنجا همواره برای شما سوالاتی به همراه خواهد داشت مثلا: چگونه دراین کشور یک حساب بانکی باز کنیم؟ آیا فقط یک حساب می توان باز کرد؟ این کارها بطور کلی چه مقدار هزینه دارد؟

در این مقاله به تمام سوالات  شما در این خصوص پاسخ داده می شود و شما کاملا با سیستم پولی و بانکی کشور اسپانیا آشنا می شوید.

مشاهده ادامه مطلب

تمدید ویزای دانشجویی در اسپانیا

در این مقاله شما با تمام مراحل درخواست تمدید ویزای دانشجویی اسپانیایی آشنا می شوید، همچنین می توانید به تحصیل، کارهای مربوط به تحقیق، یا خدمات داوطلبانه ی خود در این کشور ادامه دهید. از جمله لیست کامل الزامات که باید برآورده شود و اینکه کجا ، چگونه و چه موقع باید تمام اسناد را ارائه دهید ، سایر جزئیات نیز به شما کمک می کند تا کل مراحل درخواست را به راحتی انجام دهید. اگر می خواهید نحوه تمدید ویزای دانشجویی خود را در کشور بدون مراحل طولانی و خسته کننده کشف کنید، به خواندن ادامه دهید!

مشاهده ادامه مطلب

نحوه اخذ مجوز کار در اسپانیا با ویزای دانشجویی

بسیاری از شهروندان غیر اتحادیه اروپا در همین وضعیت هستند. آنها برای تحصیل به اسپانیا می آیند. آنها تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد یا کارشناسی ارشد آغاز می کنند و پس از چند سال در کشور متوجه می شوند که دوست دارند در دراز مدت در این دانشگاه بمانند. بنابراین ، پس از اتمام تحصیل ، مرحله بعدی اخذ مجوز کار است. اما چطور می شود انجامش داد؟ گزینه های مختلفی که یک دانشجوی در اسپانیا برای شروع کار قانونی در این کشور دارد کدام است؟ دقیقاً چگونه می توانید با ویزای دانشجویی مجوز کار در اسپانیا را دریافت کنید؟ در این پست ، ما قصد داریم 3 روش اصلی را که به شما این امکان را می دهد ، توضیح دهیم.

مشاهده ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *