تمدید ویزای دانشجویی در اسپانیا

توسط در تحصیل و زندگی 2021-08-21

در این مقاله شما با تمام مراحل درخواست تمدید ویزای دانشجویی اسپانیایی آشنا می شوید، همچنین می توانید به تحصیل، کارهای مربوط به تحقیق، یا خدمات داوطلبانه ی خود در این کشور ادامه دهید. از جمله لیست کامل الزامات که باید برآورده شود و اینکه کجا ، چگونه و چه موقع باید تمام اسناد را ارائه دهید ، سایر جزئیات نیز به شما کمک می کند تا کل مراحل درخواست را به راحتی انجام دهید. اگر می خواهید نحوه تمدید ویزای دانشجویی خود را در کشور بدون مراحل طولانی و خسته کننده کشف کنید، به خواندن ادامه دهید!

مراحلی که شما رسمی می کنید:

ما موارد خاصی را پیدا می کنیم که در آن یک خارجی از خارج از اتحادیه اروپا به طور قانونی بیش از 90 روز در اسپانیا زندگی می کند ، اما این کار را با مجوز اقامت معمولی انجام نمی دهد ، بلکه از طریق ویزا (که مربوط به وضعیت اقامت به جای اقامت است) یکی ، به اسپانیایی “estancia” نامیده می شود.)

ما در مورد مواردی صحبت می کنیم که در آن خارجی:

 • برای تحصیل در اسپانیا می آید
 • کارآموزی را در کشور انجام دهد
 • برای انجام کارهای تحقیقاتی در قلمرو اسپانیا اقامت دارد
 • به فعالیت های داوطلبانه کامل می رسد

اقامت قانونی این خارجی ها از طریق ویزای اقامت (ویزای دانشجویی) داده می شود که حداکثر برای یک سال یا در تمام مدت فعالیت آنها در اسپانیا (در بیشتر موارد سال تحصیلی) تمدید می شود. معمولاً این فعالیت بیش از 1 سال طول می کشد (به عنوان مثال ، مدرک دانشگاهی که 4 سال طول می کشد) ؛ بنابراین ، فرد خارجی باید حق زندگی قانونی خود را در این کشور تمدید کند. آن وقت است که وی مجبور می شود ویزای دانشجویی خود را تمدید کند (در اسپانیایی این فرایند “prórroga de la estancia por estudios” نامیده می شود)؛ روشی که به فرد اجازه می دهد تا یک سال دیگر در اسپانیا بماند و با این تمدید ، وی اعتبار قانونی ویزا را برای اقوامی که با وی آمده بودند تمدید می کند.

لازم به ذکر است برای ادامه تحصیل در اسپانیا پس از اتمام اولین سال ، فرد خارجی باید اقامت خود را برای اهداف تحصیلی تمدید کند. و در این پست شما می خواهید یاد بگیرید که چگونه از طریق این فرآیند به راحتی حرکت کنید.

لیست کامل شرایط لازم برای تمدید ویزای دانشجویی اسپانیا

الزامات کلی:

 • شما باید شهروند یک کشور ثالث (خارج از اتحادیه اروپا) باشید.
 • داشتن امکانات مالی کافی (564،90 یورو در ماه برای اقامت در اسپانیا)
 • بیمه درمانی خصوصی داشته باشید.

علاوه بر این ، سه الزام خاص وجود دارد که در این تمدید اهمیت زیادی دارند و یک برنامه موفق را از یک درخواست رد شده جدا می کنند.

 • نشان دهید که از مطالعات خود به خوبی استفاده می کنید

اولین نکته کلیدی هنگام تمدید ویزای دانشجویی این است که نشان دهید از دوره اخیر اخذ شده تحت ویزای دانشجویی خود استفاده کرده اید. یعنی اینکه شما در حال تحصیل (یا کارآموزی ، تحقیق ، یا داوطلبانه) بوده اید و این وظایف برای پروفایل شما سودآور بوده است.

 

چگونه می توانید آن را ثابت کنید؟

اگرچه این درست است که روش ممکن است بسته به فعالیتی که انجام داده اید متفاوت باشد ، اما به طور کلی باید اسنادی را ارائه دهید که ثابت کند دوره یا مطالعاتی را که گذرانده اید گذرانده اید یا تست ها یا الزامات مربوطه را گذرانده اید. برای انجام این کار ، باید یک گواهینامه ویژه از موسسه دانشگاهی مربوطه درخواست کنید.

 • در مرکز آموزشی دارای مکان تأیید شده باشید

از طرف دیگر ، شما نمی توانید ویزای دانشجویی خود را تمدید کنید مگر اینکه ثبت نام یا نقطه ای را در موسسه یا مرکز آموزشی که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید تأیید کرده باشید. شما باید مدرکی را از طریق سند رسمی که جایگاه شما را تأیید می کند ارائه دهید.

 • مطالعات باید مرتبط باشند

در نهایت ، باید اطمینان حاصل کنید که مطالعات (یا فعالیت هایی) که قصد ادامه آن را دارید با مطالعاتی که در ویزای اولیه خود انجام داده اید ارتباط تنگاتنگی دارد و بخشی از همان دانش شماست. به عنوان مثال ، در صورت تمدید ویزا برای ادامه تحصیل در همان دانشگاه یا فوق لیسانس ، مشکلی وجود نخواهد داشت: ما در مورد همان دوره صحبت می کنیم.

اما اگر برای مثال ، یک مقطع تحصیلی را به پایان برسانید و بخواهید مدرک دیگری را بخوانید یا برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس به تحصیل بپردازید ، پس نوع تحصیلات باید به یکدیگر مرتبط باشد. به عنوان مثال ، ممکن نیست که یک مدرک تجاری را به پایان برسانید و شروع به مطالعه زیست شناسی کنید.

علاوه بر این ، مطالعات جدید باید در همان سطح یا بالاتر از مطالعاتی باشد که به تازگی به پایان رسانده اید.

 

مدارکی که باید در طول درخواست خود ارائه دهید:

هنگامی که مطمئن شدید که تمام الزامات را برآورده می کنید ، مرحله بعدی تهیه تمام اسناد قانونی لازم است:

 • اول از همه ، شما باید فرم درخواست EX-00 را بارگیری و پر کنید (برای اقامت و برنامه های دیگر اقامت)
 • مدرکی که تأیید می کند از امکانات مالی کافی برای اقامت در کشور در طول مدت تحصیل برخوردار هستید. در این مورد ، ما در مورد 100 of IPREM ماهانه (که در حال حاضر 564،90 یورو تعیین شده است) صحبت می کنیم.
 • بیمه درمانی خصوصی با پوشش کامل در اسپانیا ، بدون پرداخت و یا محدودیت
 • گذرنامه معتبر شما و کپی آن
 • مدرکی که ثابت می کند در دوره قبل از اقامت آزمون های لازم را گذرانده اید و می توانید به تحصیل ، کارآموزی ، کار تحقیقاتی یا خدمات داوطلبانه خود ادامه دهید.
 • اثبات اینکه هزینه مربوطه را پرداخت کرده اید

لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه سند خارجی که با درخواست خود ارائه می دهید باید به زبان اسپانیایی ترجمه شده و در دفتر کنسولی اسپانیا قانونی یا منتقل شود.

 

نحوه تمدید ویزای دانشجویی خود در اسپانیا مرحله به مرحله: مراحل درخواست

فرایند درخواست برای این تمدید بسیار ساده است (به شرط اینکه شرایط فوق را برآورده کنید). در اینجا مهمترین جنبه هایی که باید در نظر بگیرید، آورده شده است:

 

چه زمانی باید شروع کنید؟

شاید مهمترین نکته ای که بسیاری از خارجی ها از آن غافل شده اند شروع به موقع پروسه تمدید است ، زیرا مدت زمان معتبر برای تمدید قانونی ویزای دانشجویی شما محدود است. شما باید این کار را 60 روز قبل و 90 روز پس از انقضای مجوز اولیه خود انجام دهید. توصیه ما این است که همه اسناد خود را در اسرع وقت ارسال کنید تا از هر گونه مجازات قانونی جلوگیری کنید.

به خاطر داشته باشید که در هیچ موردی در وضعیت نامنظمی قرار نخواهید گرفت ، زیرا ارسال درخواست شما به معنای تمدید مدت قانونی اقامت شماست که تا زمانی که به نتیجه نرسیدید ، ادامه خواهد داشت.

درخواست قرار ملاقات با اداره مهاجرت

شما باید درخواست خود و کلیه اسنادی را که تا کنون در هر دفتر ثبت عمومی مشاهده کرده ایم ، به اداره مهاجرت اسپانیا (نزدیک ترین محل به محل اقامت معمول شما) ارائه دهید.

در لینک زیر شما می توانید دفاتر مختلف ، همچنین ساعات کار آنها و پیوند یا اطلاعات تماس برای تعیین وقت قبلی را بیابید (اگرچه در بسیاری از موارد نیازی به تعیین وقت نیست و می توانید مستقیماً برای ارسال درخواست خود به آنجا بروید)

https://www.mptfp.gob.es/portal/delegaciones_gobierno/extranjeria/extranjeria_ddgg.htm

 

این فرایند چقدر زمان میبرد؟

پس از ارسال کلیه اسناد ، دولت در مجموع 3 ماه فرصت دارد تا پاسخی صادر کند.

این دوره یک روز پس از دریافت پرونده شما توسط موسسه ذی صلاح شروع می شود.

اگر پس از این 3 ماه هیچ پاسخی دریافت نکردید ، درخواست شما به دلیل سکوت منفی اداری رد می شود.

 

مراحل بعدی پس از دریافت پاسخ مطلوب

اگر درخواست تمدید ویزای دانشجویی شما تأیید شده باشد ، یک پیام از طرف دولت دریافت خواهید کرد.

سپس 30 روز فرصت خواهید داشت تا با دفتر مهاجرت وقت دیگری بگذارید تا برای کارت اقامت فیزیکی یا TIE خود درخواست دهید.

برای انجام این کار ، باید فرم EX-17 را همراه با اثبات پرداخت هزینه مربوطه و سه عکس گذرنامه اخیر همراه داشته باشید.

 

از تمدید تا مجوز کار

معمول است که دانشجویان خارجی برای تکمیل تحصیلات خود در اسپانیا به تمدید ویزای دانشجویی خود ادامه دهند. اما زمانی پیش می آید که شخص تصمیم می گیرد تحصیل را متوقف کرده و شروع به کار کند.

آیا پس از تمدید ویزای دانشجویی اسپانیا برای چندین سال ، گزینه ای برای اخذ مجوز کار در اسپانیا وجود دارد؟

پاسخ مثبت است ، زیرا در واقع 3 گزینه مختلف وجود دارد. انتخاب یکی از این موارد بستگی به مشخصات تحصیلی شما و تعداد دفعات تمدید اقامت شما در این کشور دارد.

در اینجا می توانید نحوه حرکت این سه مسیر برای انتقال از ویزای دانشجویی به مجوز کار را با جزئیات بیابید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • پنج × 3 =