نحوه اخذ مجوز کار در اسپانیا با ویزای دانشجویی

توسط در تحصیل و زندگی 2021-08-21

بسیاری از شهروندان غیر اتحادیه اروپا در همین وضعیت هستند. آنها برای تحصیل به اسپانیا می آیند. آنها تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد یا کارشناسی ارشد آغاز می کنند و پس از چند سال در کشور متوجه می شوند که دوست دارند در دراز مدت در این دانشگاه بمانند. بنابراین ، پس از اتمام تحصیل ، مرحله بعدی اخذ مجوز کار است. اما چطور می شود انجامش داد؟ گزینه های مختلفی که یک دانشجوی در اسپانیا برای شروع کار قانونی در این کشور دارد کدام است؟ دقیقاً چگونه می توانید با ویزای دانشجویی مجوز کار در اسپانیا را دریافت کنید؟ در این پست ، ما قصد داریم 3 روش اصلی را که به شما این امکان را می دهد ، توضیح دهیم.

 

  1. 1. مجوز کار اولیه خود را دریافت کنید

اولین گزینه برای انتقال از ویزای دانشجویی به اجازه کار ، گزینه ای است که بیشتر به طور سنتی استفاده می شود. این گزینه مستلزم این است که شما به مدت 3 سال متوالی با ویزای دانشجویی خود به عنوان مقیم این کشور اقامت داشته باشید. سپس ، می توانید مجوز اولیه کار خود را دریافت کنید ، که به شما امکان می دهد به طور قانونی در کشور کار کنید.

ممکن است تصور کنید که شرایط 3 ساله یک نقطه ضعف است ، زیرا باید کل مدت زمان را منتظر بمانید. با این وجود ، چیز مثبتی دارد.

هر زمان که برای مجوز کار معمولی درخواست می کنید ، متوجه می شوید که همه چیز آسان نیست. پیشنهادی که دریافت می کنید باید در لیست کمبودهای شغلی باشد. این لیست مجموعه ای از موقعیت های شغلی است که به خارجی ها ارائه می شود. اگر موقعیت شغلی در آن لیست نیست ، نمی توانید مجوز کار بگیرید. این فهرست وضعیت ملی بیکاری را در نظر می گیرد ، به این معنی که بسیاری از موقعیت های شغلی ابتدا به اتباع ارائه می شود. سپس ، اگر هیچ ملیتی واقعاً این شغل را دریافت نکرده باشد ، در لیست قرار می گیرد و به شهروندان غیر اتحادیه اروپا پیشنهاد می شود. همانطور که ممکن است تصور کنید ، این لیست طولانی نیست. و این به شما در دریافت مجوز کمک نمی کند.

نکته مثبت درخواست مجوز کار از ویزای دانشجویی این است که می توانید از این لیست صرفنظر کنید. وضعیت ملی بیکاری به منظور تأیید این تغییر در ویزای کار در نظر گرفته نخواهد شد.

 

از این نظر ، شما دو گزینه برای دریافت مجوز کار تحت شرایط دانشجویی دارید:

  • مجوز کار به عنوان کارمند

این موردی است که در آن شما نمی خواهید شرکت شخصی خود را راه اندازی کنید اما برای شرکتی در قلمرو اسپانیا کار می کنید. در زبان اسپانیایی ، این مجوز “por cuenta ajena” نامیده می شود. شما فقط باید یک پیشنهاد کاری دریافت کنید و اجازه کار به شما داده می شود. همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، با توجه به وضعیت بیکاری ، روش کار واقعاً ساده است و تقریباً هر موقعیت شغلی کار می کند. اما به یاد داشته باشید که شما باید حداقل 3 سال در اسپانیا زندگی کرده باشید.

به خاطر داشته باشید که صلاحیت کار برای مجوز چیزی است که بستگی به دولت جامعه خودمختار دارد. این بدان معناست که شما نه به اداره مهاجرت ، بلکه به دفتری که مربوط به منطقه شما است ، مراجعه خواهید کرد. به عنوان مثال ، در صورتی که در کاتالونیا هستید ، موسسه مربوطه Generalitat خواهد بود.

شما باید با شرکتی که موقعیت شغلی را به شما ارائه می دهد به این دفتر خاص بروید و مدارک مربوطه را بیاورید.

  • مجوز کار به عنوان خوداشتغال: افتتاح شرکت خود

همچنین می توانید این مجوز اولیه را برای راه اندازی شرکت خود ، از طریق ویزای دانشجویی دریافت کنید. در زبان اسپانیایی ، این نوع مجوز “por cuenta propia” نامیده می شود. و می تواند هر دو S.L باشد. یا به عنوان یک فرد (خودکار) کار می کنید.

اما اگر می خواهید از این مسیر استفاده کنید ، باید مراقب باشید. شما باید یک طرح تجاری ارائه دهید ، و این کار آسانی نیست. طرح کسب و کار باید به وضوح فعالیت شرکت ، از جمله پیش بینی مالی و دارا بودن تمام بخشهای مورد نیاز را مشخص کند. بنابراین ، این چیزی است که شما باید زمان و تلاش خود را صرف آن کنید.

توصیه ما ساده است. هنگام نوشتن این سند واقع بین باشید. سعی نکنید دولت را تحت تأثیر قرار دهید تا موافقت آنها را جلب کنید. نگویید که اگر در واقع موفق به انجام آن نشوید ، هزار موقعیت شغلی ایجاد خواهید کرد. بله ، این کاملاً درست است که موسسه ای که طرح کسب و کار شما را تجزیه و تحلیل می کند ، زمانی که شما اقتصاد اسپانیا را ارتقا می دهید خوشش می آید. اما برنامه های واقع بینانه تأیید نمی شوند.

خیلی بهتر است از این نظر روراست باشیم. اگر لازم است بگویید که فقط شما در پروژه هستید ، این یا آن فعالیت را انجام می دهید و انتظار دارید X در سال برنده شوید ، بسیار بهتر. معمولاً ، اگر واضح و واقع بین باشید ، درخواست شما پذیرفته می شود.

 

آیا باید به جای آن برای ویزای کارفرمایان اقدام کنم؟

بسیاری از شهروندان دارای ویزای دانشجویی ، با توجه به این که چگونه برای راه اندازی شرکت خود باید در مجموع 3 سال با مجوز فعلی خود منتظر بمانند ، از ما می پرسند که آیا بهتر است به جای ویزای کار، برای ویزای کارآفرینی اقدام کنیم؟

از این نظر ، شما هنوز هم می توانید کسب و کار خود را شروع کرده و اقامت خود را با این مجوز دریافت کنید ، و حداقل زمانی برای گذراندن در کشور وجود ندارد. با این وجود ، این گزینه ای نیست که ما توصیه می کنیم.

چرا؟ زیرا هنگام تعیین اینکه آیا پروژه تجاری به اندازه کافی خوب است که بتواند برای ویزای کارآفرینی پذیرفته شود یا خیر ، دولت بسیار سخت گیرانه و گزینشی تر عمل می کند. آنها فقط پروژه هایی با پتانسیل بزرگ برای رشد را می پذیرند ، که واقعاً نوآور هستند و شامل یک بخش مهم تکنولوژیکی می شوند. با مجوز اولیه به عنوان یک مستقل ، می توانید هر نوع شرکتی را باز کنید (تا زمانی که فعالیت غیرقانونی انجام ندهد) ، بنابراین چنین مشکلی نخواهید داشت.

علاوه بر این ، مسئولیت پروژه با ویزای کارآفرینی وجود دارد. اگر می خواهید این مجوز را تمدید کنید ، باید مطمئن شوید که کسب و کار همانطور که در برنامه کسب و کار در سالهای آینده توضیح داده اید ، عمل می کند. در صورت عدم دستیابی به آن هدف، باید به کشور خود بازگردید زیرا تمدید پذیرفته نمی شود.

اما با مجوز کار به عنوان مشاغل آزاد ، این اتفاق نمی افتد. شرایط آنقدرها هم سخت نیست.

به عنوان مثال ، وقتی نوبت به تمدید این مدت از ویزای دانشجویی به مجوز کار به عنوان کارآفرین می رسد ، آنها فقط بررسی می کنند که شرکت فعال است و هنوز در تأمین اجتماعی ثبت شده است.

 

  1. 2. دریافت یک پیشنهاد شغلی به عنوان یک کارگر بسیار واجد شرایط

این گزینه دوم نیازی به شما ندارد که 3 سال در این کشور زندگی کنید. شما فقط باید یک پیشنهاد کار به عنوان یک کارگر ماهر دریافت کنید و مجوز کار خود را دریافت خواهید کرد.

با این وجود ، به این سادگی نیست. ما ابتدا باید بدانیم که یک پیشنهاد به عنوان واجد شرایط بالا به چه معناست و چه الزاماتی دارد.

برای به دست آوردن مجوز کار به عنوان یک متخصص بسیار ماهر ، عمدتا باید دو شرط رعایت شود:

  • پیشنهاد به عنوان مدیر یا موقعیتی است که از نظر فنی در نظر گرفته می شود
  • دستمزد شما بین 40.000 تا 45.000 یورو یا بالاتر است

برای این اصلاح ویزای دانشجویی ، باید به واحد شرکت های بزرگ و بخش های استراتژیک ، موسسه ای که پیشنهاد کار را تجزیه و تحلیل می کند ، مراجعه کنید. از این نظر ، خطر زیادی برای رد شدن وجود دارد. بسیاری از موقعیت های شغلی ، حتی اگر شرایط حقوق را رعایت کنند ، برای UGE-CE واجد شرایط محسوب نمی شوند. به همین دلیل است که تجزیه و تحلیل دقیق فرم درخواست و اسناد خود بسیار مهم است.

 

  1. 3. تمدید مجوز یک ساله به عنوان دانشجویی که به دنبال کار در اسپانیا است

از سپتامبر 2018 ، قانون مهاجرت جدیدی تصویب شد. این قانون که در جستجوی شغل (“en búsqueda de empleo”) نامیده می شود ، به دانشجویانی که یک سال در اسپانیا تحصیل کرده اند اجازه می دهد تا 12 ماه دیگر برای جستجوی کار یا راه اندازی شرکت خود بمانند.

 

برای درخواست این مجوز چه شرایط و مواردی را باید در نظر گرفت؟

اول از همه ، موقعیت شغلی که بدنبال آن هستید باید دارای صلاحیت بالایی باشد. این نمی تواند یک شغل معمولی باشد ، باید یک موقعیت فنی یا مدیریتی با حقوق بالا باشد (همانطور که در قسمت گذشته به طور مختصر توضیح دادیم).

این شرط لازم است که شما آخرین دوره قبلی یا قبلی خود را در دانشگاه یا مرکز خود گذرانده باشید.

دو شرط اصلی وجود دارد که باید رعایت کنید. اول از همه ، نشان دهید که 7.000 یورو (یا بیشتر) در یک حساب بانکی دارید. سپس ، داشتن یک قرارداد بیمه درمانی اسپانیایی ، بدون پرداخت دیگر).

همانطور که اشاره کردیم ، اجازه اقامت برای دانشجویانی که به دنبال کار هستند برای کسانی که مایل به راه اندازی شرکت خود هستند نیز معتبر است. آنها یک سال فرصت دارند تا همه چیز مورد نیاز برای شروع تجارت (طرح تجاری ، ثبت علائم تجاری ، قانون اساسی و غیره) را آماده کنند. به خاطر داشته باشید که پروژه برای پذیرفته شدن، باید نوآورانه و تکنولوژیکی باشد.

 

همه دانشگاه ها واجد شرایط این شرایط نیستند

اینجا باید واقعاً مراقب باشید. از آنجا که بسته به دانشگاه یا کارشناسی ارشد که در حال تحصیل هستید ، ممکن است واجد شرایط این تغییر سال اضافی نباشید. فقط فهرستی از آنها توسط دولت اسپانیا پذیرفته شده است.

آیا دانشگاه یا رشته تحصیلی شما در لیست موجود است؟ می توانید آن را در این لینک بررسی کنید.

https://www.educacion.gob.es/ruct/consultauniversidades?actual=universidades

 

اگر این سال به پایان برسد و من هیچ شغلی پیدا نکرده باشم چه اتفاقی می افتد؟

این امکان وجود دارد که به عنوان پیشنهاد شغلی که باید پیدا کنید باید به عنوان یک فرد دارای صلاحیت بالا و پرداخت حقوق بالا شانس پیدا کردن یکی از آنها کمتر باشد. اما لازم نیست نگران این موضوع باشید.

زیرا اگر سال تمدید به پایان رسید و هیچ شغلی پیدا نکردید ، می توانید به رژیم عادی بروید و برای مجوز کار به عنوان کارمند درخواست دهید (por cuenta ajena). این همان گزینه ای است که در قسمت اول مشاهده کردیم ، اما بدون نیاز به 3 سال حضور در کشور.

بنابراین ، اگر فکر می کنید از یک تیم متخصص مهاجرتی نیاز به کمک دارید ، در تماس با ما دریغ نکنید. ما اینجا هستیم تا زندگی شما را آسان کنیم. ما وضعیت شما را تجزیه و تحلیل می کنیم ، تعریف می کنیم که بهترین شیوه برای شما چه بوده است و همه اسناد و مدارک مورد نیاز شما را مدیریت می کنیم.

 

 

 

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • 17 − 9 =