ویزای Type D اقامت دانشجویی

ویزای Type D اقامت دانشجویی

اسپانیا کشوری است که به دلیل کیفیت آموزشی مناسب و داشتن دانشگاه هایی با رتبه های جهانی زیر ۵۰۰ و همچنین سبک زندگی با کیفیت در کنار جذابیت های آن باعث شده دانشجویان این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. برای تحصیل در این کشور لازم است به اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا اقدام کنند.

ویزای تحصیلی اسپانیا جزو ویزا های بلند مدت این کشور یا همان ویزای نوعD می باشد. برای گرفتن این نوع ویزا (پس از اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های اسپانیا) باید از طریق سفارت اسپانیا مستقیما اقدام کنید که برای این منظور باید از سفارت اسپانیا وقت گرفته و در مصاحبه حضوری سفارت که مستقیما با خود دانشجو انجام می شود شرکت نمایید.

پس از قبولی در مصاحبه ویزایی که سفارت به دانشجو می دهد ویزای نوعD و به مدت ۹۰ روز می باشد که دانشجو باید در طول این ۹۰ روز وارد خاک اسپانیا شود و پس از ثبت نام دانشگاه و انجام کار های مربوط به محل اقامت و گرفتن نامه شهرداری برای گرفتن کارت اقامت دانشجویی اقدام نماید.

که در نهایت دانشجو می‌تواند کارت اقامت دانشجویی یکساله بگیرد که این کارت هر سال با تمدید ثبت نام دانشگاه و مادامی که دانشجو در دانشگاه های اسپانیا تحصیل می کند قابل تمدید می باشد.

 

از مزایای این کارت اقامت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱.اجازه ورود و خروج به کلیه ی کشور های حوزه ی شنگن بدون گرفتن ویزا

۲.اجازه ی کار نیمه وقت برای دانشجو

۳. ارسال دعوت نامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *