مزایای تحصیل و زندگی در اسپانیا

مزایای زندگی در اسپانیا

از نظر زندگي، اسپانيا داراي مزاياي زير نسبت به ديگركشورهاي اروپايي مي باشد:
مردم اسپانيا مردمي شاد هستند. خونگرمي، نشاط، پر انرژي بودن و مهمان دوستي از وي‍‍‍‍ژگيهايي است كه مردم اسپانيا در جهان به آنها شهرت دارند. هزينه زندگي در اسپانيا به طور متوسط 20 تا 30 درصد كمتر از ساير كشورهاي اروپايي مي باشد.

به طور كلي رفاه اجتماعي، تفريح و نشاط در كشور اسپانيا در مقايسه با ساير كشورهاي اروپايي در سطح بالاتري در بين مردم ديده مي شود و به همين ميزان جرم و جنايت نيز كمتر است.همچنين وجود امنيت بالا در انجام كليه مراودات اقتصادي و خريد و فروش هر گونه كالا يا ملك سبب شده است كه فعاليتهاي تجاري همواره با موفقيت رو به رو باشد.

آب و هواي اسپانيا يكي از عوامل جذب توريست براي اين كشور به شمار مي آيد.اين آب و هواي مديترانه اي معتدل و مطبوع و امكان سفر با كشتي به سايرنقاط اروپا از طريق درياي زيباي مديترانه ساليانه گردشگران بيشماري را راهي اين كشور مي كند.

مزایای تحصیل در اسپانیا

داشتن دانشگاههايي با رتبه زير 400 در اسپانيا باعث گرديده خيل عظيمي از دانشجويان، اسپانيا را براي ادامه تحصيل انتخاب نمايند.

از مهمترين مزاياي تحصيل در اين كشور مي توان به هزينه كم و تقريباً رايگان آن اشاره نمود. همچنين دانشجويان در مقاطع فوق ليسانس و دكترا بسته به توانمندي هاي خود مي توانند از بورسهاي تحصيلي نيز استفاده نمايند.

تحصيل در اين كشور فرصتي براي يادگيري زبان اسپانيايي كه به عنوان رايج ترين زبان دنيا پس از انگليسي مي باشد، براي داوطلبان فراهم مي آورد.

همچنين دانشجويان از يكي از بهترين مجموعه اساتيد در اروپا بهره مند مي شوند و نيز مي توانند در ديگر دانشگاههاي معتبر اروپا ادامه تحصيل دهند.

ارائه تعداد زيادي از رشته هاي كاربردي به زبان انگليسي در مقطع كارشناسي ارشد و دكترا از ديگر عواملي است كه باعث جذب دانشجوهاي بين المللي در اين كشور گرديده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *