دانشگاه پمپئو فابرا

دانشگاه پمپئو فابرا

دانشگاه پمپئو فابرا دانشگاه نسبتاً جوانی است که در سال ۱۹۹۰ در بارسلونا ایجاد شده است. نقاط قوت این دانشگاه در ارائه‌ی رشته‌های علوم اجتماعی و علوم انسانی، بهداشت و علوم زیستی، ارتباطات و فناوری اطلاعات و ارتباطات است.

نام‌گذاری این دانشگاه بر اساس نام پمپئو فابرا که یک زبان شناس و متخصص زبان کاتالونی بوده، شکل گرفته است. این استاد در نقشی که این زبان امروزه در اسپانیا دارد تاثیر به سزایی داشته است. کاتالونیایی، زبان رسمی دانشگاه پمپئو فابرا است. دانشجویان آرزو دارند تا زبان کاتالونیایی را یاد بگیرند تا موقعیت های فراوان تحصیلی وکاری را در بارسلونا و اطراف پمپئو فابرا داشته باشند. سه دانشکده‌ی دانشگاه در اطراف شهر بارسلونا واقع شده اند. «علوم اجتماعی و انسانی» در سیئوتادلا، «بهداشت و علوم زیستی» در مار و «ارتباطات و فناوری اطلاعات» در پولنو هستند .

دانشگاه پومپو فابرا تنها دانشگاه اسپانیا در بین 150 کشور برتر جهان طبق طبقه بندی دانشگاهی دانشگاه ها است، و یکی از هفت دانشگاه جوان است که با سرعت بیشتری در سراسر دنیا پیشرفت می کند. این دانشگاه کارآمدترین دانشگاه اسپانیا و با توجه به رتبه های مختلف ملی و بین المللی ، تاثیرگزار ترین دانشگاه است.
دانشگاه پمپئو فابرا از سال 2009 مقام اول را در رتبه بندی ملی تولید علمی داشته است. در سال های اخیر ، این دانشگاه شروع به برتری در برخی از رتبه های معتبر بین المللی کرده است. مطالعات انجام شده در زمینه اقتصاد در UPF در بین 50 کشور برتر جهان قرار گرفته است و در رده بندی دانشگاه های جهانی QS براساس موضوع در سال 2016 و رتبه 40 در اقتصاد و تجارت در رتبه بندی آموزش عالی تایمز رتبه 20 را در اقتصاد و اقتصاد سنجی کسب کرده است.

دانشکده اقتصاد و علوم بازرگانی این دانشگاه اولین و تنها دانشکده اسپانیا (دولتی یا خصوصی و برای هر رشته) است که موفق به دریافت گواهینامه کیفیت در بین المللی اعطا شده توسط کنسرسیوم 14 آژانس معتبر اروپایی می شود.

UPf توسط وزارت آموزش و پرورش اسپانیا در سال 2010 به عنوان “پردیس بین المللی تعالی” تعیین شد.
این دانشگاه مطالعات خود را در حدود سه حوزه دانش ارائه می دهد ، هر کدام در یک دانشگاه متفاوت توسعه یافته اند :

علوم اجتماعی و علوم انسانی (پردیس Ciutadella)
علوم بهداشت و زندگی (پردیس مارس)
علوم ارتباطات و ارتباطات (دانشگاه پوبلنو)
به طور خاص ، تدریس در هفت دانشکده و یک دانشکده مهندسی برگزار می شود:
علوم بهداشت و زندگی
اقتصاد و تجارت
علوم سیاسی و اجتماعی
ارتباطات
قانون
علوم ترجمه و زبان
علوم انسانی
دانشکده مهندسی
در نهایت، این دانشگاه همچنین دارای پنج مرکز وابسته به آموزش عالی است:
UPF دانشکده مدیریت بارسلونا
دانشکده تجارت تجارت بین الملل
دانشکده طراحی الیساوا
Tecnocampus
دانشکده پرستاری دانشگاه مارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *