دانشگاه آتونمای مادرید دانشگاه مستقل مادرید

دانشگاه مستقل مادرید یک دانشگاه دولتی اسپانیا است که در سال 1968 تاسیس شده است . شکل کوتاه شده ی این دانشگاه UAM است که  در 8 دانشکده خود میزبان 36 هزار دانشجو است.

دانشگاه UAM در “کانون علمی” شهر مادرید، منطقه ای در شمال شهر مادرید که مرکز بسیاری از موسسه های تحقیقاتی، بیمارستان های دانشگاهی و شرکت های نوآور است، واقع شده است. دو پردیس این دانشگاه، پردیس کانتو بلانکو و دانشکده پزشکی، براحتی از طریق حمل و نقل عمومی قابل دسترس اند.

UAM در طول تاریخ خود یکی از برجسته ترین مؤسسات آموزش عالی اسپانیا بوده است و در بین دانشگاه های اسپانیا ، رتبه اول را درجدول رتبه بندی مجله تایمزبه دست آورده و دررتبه بندی علمی دانشگاه های جهانی که سالانه توسط دانشگاه شانگهای جیو تانگ منتشر می شود خود را به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های جوان جهان قرار داده است و طبق رتبه بندی QS رتبه نهم را در بین دانشگاه های اروپا دارد و این دانشگاه حالا در رده صد و هشتاد و هفتم QS قرار دارد و یکی از 200 دانشگاه برتر دنیا است.

دانشگاه مستقل مادرید، یک موسسه بین المللی است. این دانشگاه، با سایر دانشگاه ها و موسسات در سراسر جهان، توافقنامه های همکاری به امضا رسانده است. مشارکت دانشگاه در برنامه های اروپایی و مشارکت آن با آمریکای لاتین و آسیا، خصوصا چین، از موارد حائز اهمیت در روابط بین المللی این دانشگاه می باشند. دانشکده دکترای این دانشگاه، توافقنامه هایی را برای نظارت مشترک پایان نامه های دکترا با سایر دانشگاه ها، به امضا رسانده است.

دانشکده حقوق UAM معتبرترین دانشگاه اسپانیا است. این دانشگاه اسپانیایی  توانسته بیشترین تحقیق را براساس استناد به رتبه بندی تامسون رویترز در سال 2011 به خود اختصاص دهد.

UAM به هشت دانشکده تقسیم شده است که اکثر فعالیتهای اداری و دانشگاهی را پشتیبانی و هماهنگ می کنند. هر دانشکده به بخشهایی تقسیم می شود که هماهنگی تدریس و تحقیق موضوعات مختلف را به عهده دارند. محققان می توانند به منظور هماهنگی فعالیت های خود در یک زمینه ی تحقیقاتی خاص ، در مؤسسات تحقیقاتی مختلفی که در UAM وجود دارد عضو شوند.

دانشگاه خودمختار مادرید 59 بخش و هشت پژوهشکده دارد. علاوه برهمه ی این مراکز، UAM هفت مدرسه همکار دارد که جزئی از ساختار اداری UAM نیستند ، اما عناوین شناخته شده UAM را صادر می کنند و طبق مقررات دانشگاهی UAM کار می کنند.

فلیپه ششم، پادشاه 51 ساله اسپانیا هم زمانی در دانشگاه اتونومای مادرید تحصیل کرده و اتونوما این موضوع را مایه افتخار خود می  داند.

دانشکده ها و مدارس برتر:

 • دانشکده فلسفه و هنرهای لیبرال
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده علوم اقتصادی و مدیریت بازرگانی
 • دانشکده علوم
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده روانشناسی
 • دانشکده مهندسی (تا سال 2002 دانشکده برتر مهندسان کامپیوتر)
 • دانشکده تربیت معلم مدارس وابسته عبارتند از:
 • صلیب سرخ دانشکده پرستاری
 • دانشکده پرستاری “Puerta de Hierro”
 • دانشکده پرستاری بنیاد “Jimenez Diaz”
 • دانشکده فیزیکی ONCE
 • کتابخانه دانشگاه خودمختار مادرید

این کتابخانه از تحقیقات ، تدریس و مطالعه پشتیبانی می کند ، و از این دانشگاه یا نقاط دیگر به منابع اطلاعاتی لازم دسترسی می دهد.درهرهشت دانشکده ی دانشگاه و تمامی مدرسه های وابسته به این دانشگاه کتابخانه ها و مراکز تخصصی تحقیق و مطالعه ای وجود دارد که به هم مرتبط هستند و برای استفاده از خدمات  متفاوت و مختلف ارائه شده توسط کتابخانه های UAM ، کارت شناسایی مخصوص دانشگاه لازم است که بتواند، اعضای این جامعه را بهم وصل کند.

كتابخانه مرکزی داراي بيش از 801.000 كتاب ، نقشه و ژورنال ، 45.000 كتاب الكترونيكي ، 70،000 مجله الكترونيكي ، بيش از 200 بانك اطلاعاتي و 160 ل لپ تاپ است. تقریباً 4.500 اتاق مطالعه دارد و اتاق مطالعه آن در 24 ساعت شبانه روز و هر روز سال باز است. بخش اعظم این مجموعه کاغذی است ثمره ی هدایایی دریافتی از سوی دانشجویان است که در طول سالها جمع آوری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *