بارسلونا

بارسلونا دومین شهر پر جمعیت اسپانیا

بارسلونا دومین شهر پر جمعیت در اسپانیا در منطقه کاتالونیا است و همچنین از مهمترین بنادر اروپا در دریای مدیترانه است. این شهر یکی از مراکز فرهنگی اسپانیا و اروپا مي باشد و به نوعی قلب موسیقی زنده و تئاتر دراین شهر همواره در تپش است. بارسلونا همان‌ گونه ای است که از یک شهر اروپایی انتظار دارید؛ دریا و ساحل، رستوران‌ها و کافه‌هایی که تا پاسی از شب گذشته بازند، خیابان‌های پر توریست، آثار دیدنی و موزه‌ها، آثار معماری معروف، خرید و تفریح. بارسلونا شهری ا‌ست برای همه؛ شهری پر جنب‌ و‌جوش و شاد و زیباست و هر چند روزی هم که آنجا بمانید، باز هم جایی برای دیدن دارد.

بارسلونا به لحاظ اهمیت در امور مالی٬ تجارت٬ رسانه٬ سرگرمی٬ هنر٬ بازرگانی بین‌المللی، آموزش و گردشگری یک شهر جهانی است. بندر بارسلونا یکی از مهم‌ترین بنادر اروپا در دریای مدیترانه می‌باشد، همچنین فرودگاه بین‌المللی بارسلونا در سال ۲۰۰۹ بیش از ۲۷ میلیون مسافر را جابه جا کرده است. شهر بارسلونا دارای یک شبکه بزرگراهی گسترده و قطار سریع‌السیر نیز هست که اسپانیا را به فرانسه و بعد پرتغال متصل می‌کند. بارسلونا ۱۲امین شهر جهان و ۴امین شهر اروپا به لحاظ شمار بازدیدکننده در سال است.

این شهر سالیانه در حدود ۵ میلیون توریست را به خود جذب می‌کند. به نقل از مجله مونوکل این شهر ۱۷امین شهر قابل زندگی در جهان است، همچنین طبق تحقیق  2thinknow بین شهرهای‌های جهان در زمینه نوآوری، بارسلونا جایگاه ۱۳ام را داراست. بارسلونا با ۱۷۷ بیلیون یورو تولید ناخالص داخلی ۴امین شهر ثروتمند اتحادیه اروپا و ۳۵امین شهر جهان است.

بارسلونا به عنوان یک شهر رومی تاسیس شد و بعدها پایتخت کنت‌های بارسلونا گشت. پس از پیوستن به پادشاهی آراگون یکی از شهرهای مهم امپراتوری آراگون بود. این شهر در طول تاریخ خود بارها مورد تصرف قرار گرفت. امروزه بارسلون یکی از مراکز مهم فرهنگی و به یکی از مقصدهای اصلی گردشگران بدل گشته و از میراث فرهنگی غنی برخوردار است. از سوی دیگر این شهر به سبب بناهای معمارانی چون آنتونیو گائودی و لوییز دومانچه ای مونتانر که به عنوان میراث جهانی یونسکو انتخاب شده‌اند شهرت دارد. همچنین بارسلون مقراصلی اتحادیه کشورهای دریای مدیترانه نیز می‌باشد.

بارسلونا به عنوان پایتخت کاتالونیا، مقر اصلی دولت کاتالونیا است، پارلمان کاتالونیا و دیوان عالی کشور نیز در این شهر قرار دارند. بارسلونا مرکز استان بارسلونا و بارسلونس کومارکا است.

از اماکن دیدنی این شهر می توان خیابان لارامبلا، منطقه‌ باری گوتیک، کلیسای ساگرادا فامیلیا، خانه‌ گائودی: کاسا میلا، پوبله اسپانیول (دهکده اسپانیا)، پارک گوئل، پارک سیتادلا و دروازه‌ تریومف، ساحل بارسلونتا، موزه‌ باشگاه فوتبال بارسلونا، موزه‌ هنر ملی کاتالونیا، موزه‌ خوان میرو، موزه‌ پیکاسو، موزه‌ دالی، موزه‌ دریانوردی، آکواریوم بارسلونا، باغ‌ وحش شهر، تپه‌ مونت‌ خوییک و تله‌ کابین، قلعه و شهربازی تیبی‌ دابو، خانه‌ کاسا باتلو از آثار گائودی، موزه‌ واکس، خیابان گراسیا را نام برد.

کلیسای ساگرادا فامیلیا (Sagrada Família)

کلیسای ساگرادا فامیلیا (Sagrada Família)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *