مرز کدام کشورهای اتحادیه اروپا در تابستان باز خواهد شد؟

زمان باز شدن مرز کشورهای اتحادیه اروپا

هر کدام از کشورهای عضو اتحادیه اروپا ، تصمیمات متقاوتی برای خاتمه دادن به بسته بودن مرزها و قرنطینه اتخاذ خواهند کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل ازخبرگزاری دویچه وله، با توجه به اینکه کشورهای اروپاییدر حال کاهش محدودیت‌های قرنطینه را می باشند، بسیاری امیدوارهستند خسارت‌های اخیر صنعت گردشگری ، با باز شدن دوباره مرزها جبران شود.

در ادامه به برنامه‌های برخی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا جهت بازگشایی مجدد مرزها می‌پردازیم:

آلمان🇩🇪

روز چهارشنبه، وزارت کشورآلمان اعلام کرد بخش‌هایی از مرزهای این کشور برای شهروندان سوئیس ، فرانسه و اتریش از شنبه تحت تدابیر شدید امنیتی باز خواهد شد. همچنین تاریخ مقرر برای آغاز سفرهای بین کشورهای اتحادیه اروپا ، پانزدهم جولای در نظر گرفته شده است.

با این حال هشدارهای رسمی مقامات آلمان درباره سفرهای خارج از اتحادیه اروپا همچنان باقی است و هنوز معلوم نیست که دولت چه زمانی برای سفرهای بین‌المللی در ابعاد وسیع‌تر مجوز خواهد داد.

 

اتریش🇦🇹

وین نیز از تاریخ پانزدهم جولای رسما مرزهایش را به روی کشورهای اتحادیه اروپا باز خواهد کرد، اما مقامات این کشور روز سه‌شنبه اعلام کردند مرزهای این کشور را به روی مجارستان زودتر باز خواهند کرد. این تصمیم، به منظورکمک به رفع مشکلات به وجود آمده برای آن دسته از افرادی است که در یک سوی این مرزها زندگی و در سوی دیگر کار می‌کنند، گرفته شده است.

اتریش از روز جمعه مرزهایش را به روی تعدادی از شهروندان آلمان نیز باز خواهد کرد. گردشگری کوه آلپ این کشور به شدت به بازدیدکنندگان آلمانی وابسته است. به احتمال قوی ، گروه‌های کوه نوردی که از ارتفاعات اتریش به آلمان بازگشتند در وقوع موج اول شیوع ویروس کرونا در آلمان بی‌تاثیر نبودند.

مقامات اتریش امیدوارند به توافق‌نامه مشابهی با سوئیس و سایر کشورهای همسایه دست یابند. همچنین ، وزارت بهداشت اتریش از انجام برخی آزمایشات وضعیت سلامت برای شهروندان خارجی که وارد این کشور می‌شوند خبر دادند.

 

فرانسه🇫🇷

فرانسه به توافق‌نامه‌ای با بریتانیا دست یافته که به موجب آن شهروندان هردو کشورمیتوانند بدون گذراندن قرنطینه ۱۴ روزه از مرزها عبور کنند. همچنین شهروندان حوزه شینگن، مانند شهروندان سوئیس پس از ورود به فرانسه از گذراندن قرنطینه معاف خواهند بود.

مرزهای کشور فرانسه جز برای افرادی که به طور مداوم و برای امور کاری نیاز به سفر دارند، تا پانزدهم جولای بسته خواهد بود.

 

ایتالیا🇮🇹

ایتالیا به عنوان کانون شیوع ویروس کرونا در اروپا شناخته می‌شود و هرگز به طور رسمی مرزهایش را نبست. با این حال شدن مرز کشورهای همسایه بسته شد و تدابیرامنیتی شدیدی در فرودگاه‌های ایتالیا برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به اجرا درآمد و این کشور را به طور قابل توجهی از سفرهای بین‌المللی دور کرد.

گردشگری یک اصل مهم دراقتصاد کشورایتالیا محسوب می‌شود. در شرایط عادی، ایتالیا پنجمین کشور پر بازدید جهان به شمار می‌رود. در حقیقت گردشگری، ۱۰ درصد از تولیدات ناخالص داخلی و ۵ درصد از شغل‌های این کشور را در بر می‌گیرد.

 

اسپانیا🇪🇸

اسپانیا مانند ایتالیا به شدت به گردشگری بین‌المللی وابسته است و از باز شدن مرزهایش با ضرورت اجرای قانون قرنطینه ۱۴ روزه خبر داد. این قانون جدید از روز جمعه به اجرا در آمده است.

 

پرتغال🇵🇹

پرتغال که یکی ازکشور های پرطرفداربه منظورگردشگری محسوب می‌شود نیز اعلام کرده، سواحل و هتل‌های این کشور از اواسط ماه ژوئن پذیرای گردشگران خواهد بود.

 

نروژ🇳🇴

با این که نروژعضو اتحادیه اروپا محسوب نمی‌شود، از کشورهای منطقه اقتصادی اروپا خوانده می شود. از روز چهارشنبه، شهروندان کشورهایی مثل «لیختن‌اشتاین» ‌و«ایسلند» اجازه دارند جهت امور کاری و یا درصورت خویشاوندی با یکی از شهروندان نروژ وارد این کشور شوند.

این تصمیم مقامات کشورنروژ پیش از آنکه به گردشگری مرتبط باشد ، به منظور فراهم کردن شرایط‌ راحت‌تر برای کارگران فصلی که به نروژ سفر می‌کنند، گرفته شده است.

 

لهستان🇵🇱

مقامات لهستان اعلام کردند بسته بودن مرزهای این کشورتا دوازدهم ماه ژوئن ادامه خواهد داشت. لهستان همانند سایر اعضای اتحادیه اروپا تاکنون تاریخ مشخصی برای شروع سفرهای بین‌المللی خارج از اروپا اعلام نکرده است.

 

کرواسی🇭🇷

وزیر بهداشت کرواسی در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌های محلی این کشور اعلام کرد به دلیل مشابه بودن شرایط مبتلایان به کویید19 در کرواسی و اسلوونی، شهروندان اسلوونی می‌توانند در روزهای آینده وارد این کشور شوند.

همچنین مقرر شده است که شهروندان اسلوونی پس از بازگشت از کرواسی از گذراندن دوران قرنطینه معاف باشند.

 

یونان🇬🇷

با اجرای قرنطینه زود هنگام و سختگیرانه که در برخی از موارد حتی از حضور مردم در فروشگاه‌ها نیز ممانعت به عمل می آمد، یونان یکی از کشورهای اروپایی با کمترین شمار مبتلایان محسوب می شود.

یونان تصمیم دارد ۶ نقطه از مرزهای شمالی را در هفته‌های جاری، به روی گردشگران باز کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *