آزمون DELE

DELE: آزمون اسپانیایی DELE که مخفف (Diplomas de Espanol Como lengua extranjera) متعلق به کسانی است که زبان اسپانیایی زبان مادری آنها نبوده و زبان دوم آنها محسوب می‌شود. این مدرک DELE میزان تسلط زبان آموزان به زبان اسپانیایی را نشان می‍‌‌‌دهد که توسط موسسه سروانتس از طرف وزارت آموزش پرورش، فرهنگ و ورزش اسپانیا به زبان آموزان اهدا می‌شود.

دریافت و یا پاس شدن در امتحان DELE مستلزم آماده سازی شدید توسط داوطلبان است.

اکنون دانش آموزان این شانس را دارند که خود را از هر کجا به راحتی برای آزمون DELEآماده کنند. امتحان DELE عنوان رسمی است که میزان صلاحیت و تسلط به زبان اسپانیایی را تائید می کند. آزمون DELE توسط موسسه سروانتس به نمایندگی از وزارت آموزش و پرورش حرفه ای اسپانیا اهدا می شود.

انستیتو سروانتن نیز آکادمی اسپانیا را تائید می کند.امتحان DELE یک مدرک رسمی به زبان اسپانیایی است. این میزان دانش شما در مورد اسپانیا است . یعنی DELE گواهی نامه است که می گوید سطح صلاحیت و تسلط شما بر زبان اسپانیایی چقدر است . اگر قصد دارید اسپانیایی را یاد بگیرید که از آن به عنوان شایستگی کاری استفاده کنید ، گواهی DELE را دریافت کنید، و امتحانات DELE در سند برنامه درسی انستیتو سروانتس درج شده است .

تمام آزمون اسپانیایی DELE به 6 سطح مختلف تقسیم شده است و این سطوح توسط مرجع اتحادیه اروپا(CEFR) تایید شده است. مدرک DELE نه تنها مورد تایید مدارس است بلکه برای کسانی که میخواهند در کار خود پیشرفت کنند هم معتبر است. (در کار و تجارت هم مدرک معتبری است) سطوح مختلف این آزمون اسپانیایی عبارتند از: C2،C1، B2، B1، A2 ،A1 است.

 

معیار آزمون DELE چیست ؟

هر کسی می تواند آزمون DELE را بگذارد شما فقط باید هزینه ثبت نام مربوط را پرداخت کنید. تابعیت یا مبدا شما مورد توجه قرار نمی گیرد .

امتحنات عمومی DELE برای افراد با سواد در هر سنی انجام می شود ، اگر چه که این آزمون به بزرگسالان 16 سال و بالاتر اختصاص دارد ، اما والدین یا نمایندگان قانونی افراد خردسال یا افرادی که توانایی قانونی ندارند، باید اقدام به ثبت نام کنند.

درآکادمیک های مختلف دوره های آمادگی خاصی برای DELE دارند که شما می توانید آنچه را که می خواهید بر اساس سطح مورد نیاز خود بیاموزید. دیپلم های DELE برای سطوح مختلف با اعتبار رسمی هستند. این اعتبار معین و شناخت بین المللی است . دیپلم های DELE بین المللی شناخته می شوند ، علاوه بر این آنها در بین موسسات ، مقامات آموزشی دولتی و خصوصی و همچنین در دنیای تجارت و اتاق های بازرگانی از اعتبار بالایی برخوردار است. این بهترین روش برای نشان دادن مهارت های زبانی عالی در اسپانیا است .

دانش آموزان یا دانشجویانی که قصد یادگیری زبان اسپانیایی را دارند در صورتی که بتوانند مدرک DELE را با نمره بالا کسب نمایند می توانند رزومه قوی تری و برتری نسبت به دیگران ارائه دهند. در آزمونDELE داوطلبان باید مهارت هایی مثل خواندن ، نوشتن،گفتار و شنیدار را به صورت کتبی و شفاهی را امتحان دهند و با یکدیگر به رقابت بپردازند.

انواع سطوح آزمون DELE

آزمون اسپانیایی DELE به 6 سطح مختلف تقسیم شده است و این سطوح توسط مرجع اتحادیه اروپا(CEFR) تایید شده است. مدرک DELE نه تنها مورد تایید مدارس است بلکه برای کسانی که میخواهند در کار خود پیشرفت کنند هم معتبر است. (در کار و تجارت هم مدرک معتبری است) سطوح مختلف این آزمون اسپانیایی عبارتند از:

سطح DELE A1:

DELE A1 اولین سطح از سطوح این آزمون اسپانیایی است و مدرک مناسبی برای کسانی است که اسپانیایی خود را شروع کرده اند. مدرک DELE A1 علاوه بر دادن اعتماد به نفس برای ادامه یادگیری زبان اسپانیایی، به شما مهارت استفاده از زبان ابتدای در موقعیتهای ضروری را میدهد. سطح A1 شامل 2 محله است و برای قبولی در سطح DELE A1 باید در هر دو مرحله نمره مورد نظر را کسب کنید و در کل حداکثر نمره موجود 100 و حداقل نمره قبولی 30 است.

• مرحله اول: بخش درک مطلب و نوشتاری که به ترتیب 45 و 30 دقیقه است. در مورد بخش نوشتاری دقت کنید که منطبق بر فرمت خواسته شده در آزمون بنوسید.
• مرحله دوم: مهارت شنیداری (20 دقیقه) و مهارت صحبت شفاهی (15 دقیقه)

 

سطح DELE A2

DELE A2 مناسب برای زبان آموزانی است که میتوانند به صورت ساده و ابتدایی از خواسته و علایق خود، درباره خانواده و غیره صحبت کنند و از اصطلاحات ساده استفاده کنند. این سطح از مدرک DELE نیز دارای 2 مرحله است.
• مرحله اول: درک مطلب 60 دقیقه و بخش نوشتاری 50 دقیقه
• مرحله دوم: بخش شنیداری 35 دقیقه و بخش شفاهی 15 دقیقه

سطح DELE B1

از جمله توانایی هایی که برای آزمون اسپانیایی DELE B1 باید داشته باشید عبارتند از:
• درک کلی متون مختلف در مورد موضوعات مختلف
• رویارویی با چالشهایی که ممکن است همنگام استفاده از زبان اسپانیایی در مسافرت به کشورهای اسپاتیایی زبان اتفاق بیافتد
• نوشتن متنهای ساده درمورد موضوعات مختلف
این آزمون نیز دارای 2 مرحله است و برای قبولی در این آزمون باید نمره 60 از 100 بگیرید یعنی حداقل 30 نمره از 50 نمره در هر مرحله
• مرحله اول آزمون اسپانیایی سطح DELE B1 شامل درک مطلب 70 دقیقه و بخش شنیداری 40 دقیقه
• مرحله دوم: بخش نوشتاری 60 دقیقه و بخش شفاهی 30 دقیقه.

سطح DELE B2

این آزمون اسپانیایی برای کسانی مناسب است که مهارت های زیر را داشته باشند و در واقع در سطح پیشرفته قرار دارند.
• درک متون مختلف و پیچیده در مورد موضوعات مختلف
• صحبت کردن و برقراری ارتباط با افراد بومی و تسط هنگام صحبت کردن
• تولید و نوشتن متون مختلف و دفاع از عقیده و نظر خود
آزمون اسپانیایی سطح DELE B2 نیز دارای 2 مرحله است. مرحله اول درک مطلب 60 دقیقه و بخش شنیداری 40 دقیقه. مرحله دوم بخش نوشتاری 80 دقیقه و بخش شفاهی 60 دقیقه

سطح DELE C1

این آزمون از نوامبر 2011 دستخوش تغییراتی شد و موفقیت در این آزمون اسپانیایی نشان دهنده عالی ترین حد توانایی افراد در زبان اسپانیایی به عنوان زبان دوم است. درک تک تک واژه های یک متن سنگین و روان صحبت کردن مثل زبان مادری از جمله نکات کلیدی برای موفقیت در این سطح است. 2 مرحله آزمون سطح DELE C1 کمی متفاوت است. از سال 2013 برای قبولی در امتحان DELE C1 باید در هر مرحله حداقل 30 امتیاز بگیرید. و بیشترین نمره در هر مرحله 100 امتیاز است.
• مرحله اول: خواندن 90 دقیقه و مخلوط مهارت شنیداری و درک مطلب 80 دقیقه
• مرحله دوم: مهارت شنیداری 50 دقیقه و مخلوط مهارت درک مطلب و بیان شفاهی 20 دقیقه (20 دقیقه هم زمان آمادگی برای امتحان)

سطح DELE C2

آخرین و پیشرفته ترین سطح از سطوح آزمون DELE، سطح DELE C2 است که شامل 3 آزمون است
• آزمون اول: استفاده از زبان، بخش نوشتاری و شنیداری (105 دقیقه)
• آزمون دوم: مخلوط درک مطلب و شنیداری و نوشتاری (150 دقیقه)
• آزمون سوم: درک مطلب و بخش شفاهی 20 دقیقه و (30 دقیقه هم زمان آمادگی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *