تفاوت آزمون های selectividad ،PAU ،UNED

آزمون Selectividad

دانش آموزانی که دیپلم خود را گرفته اند و قصد ادامه تحصیل در دانشگاه دولتی اسپانیا دارند، باید در آزمون Selectividadشرکت کرده و نمره قبولی کسب نمایند، آزمونSelectividad در دانشگاه هایی که به عنوان مرکز امتحان در نظر گرفته شده اند برگزار می شود.که شامل 6آزمون 90 دقیقه ای می باشد که در طول 3 روز برکزار می شود . آزمون Selectividadشامل 2 بخش عمومی و اختصاصی است در ازمون جدیدSelectividad نمره نهایی شما میانگین 6 نمره ازمون نیست بلکه در سیستم جدید میانگین نمره کسب شده در بخش عمومی و اختصاصی به طور مجزا محاسبه می شود، برای شرکت در آزمون Selectividadمتقاضیان باید به زبان اسپانیایی تسلط داشته باشند و کسانی که از این امتیاز برخوردار نیستند می توانند با شرکت در دوره های یک ساله کالج زبان در اسپانیا مدرک معتبر جهت شرکت در آزمون Selectividad را کسب کنند و با در نظر گرفتن نمره و رتبه در دانشگاه قبولی به تحصیل بپردازند.

آزمون Uned

دانشگاه های اسپانیایی آموزش از راه دور ، آزمون Uned را برای دانشجویان بین المللی سازماندهی می کند که آزمون Uned در دو مرحله اجباری و اختیاری برگزار می شود که بخش اجباری شامل زبان اسپانیایی،کاتالان،انگلیسی وتاریخ اسپانیا می باشد . مرحله اصلی یا اجباری شامل 4 مبحث اصلی از رشته ی انتخاب شده توسط خودشان می باشد . دانش آموزان باید دروسی را که در دوران متوسطه یا دبیرستان گذرانده اند را با نمره ی بالای 5 قبول بشوند و دانش آموزانی که تحصیلات معادل با تحصیلات عالی متوسطه اسپانیا در یک کشور خارجی گذرانده اند باید آزمون ورودی دانشگاه اسپانیایی را از طریق آزمون Uned انجام دهند. بعد از تائید رسمی دانشجویان برای ثبت نام در آزمون ورودیه Uned و سازماندهی جلسات آزمون در پایان ماه می و ماه سپتامبر برگزار می شود و دانش آموزان قبل از ثبت نام باید تست پذیرش در مراکز وابسته به Uned را انجام دهند که در سر تا سر کشور اسپانیا حوزه دارد . همچنین Uned مسئول برگزاری تست پایتخت های آمریکای لاتین و سایر کشور های خارجی است.

آزمون PAU

آزمون PAU در واقع بخش اجباری از سیستم آموزشی اسپانیا است و به طور معمول بین ماه های ژوئن و سپتامبر بین کالج و دانشگاه های اتفاق می افتد ، افرادی که مایل به ورود به دانشگاه هستند باید دارای امتیاز PAU باشند به همین دلیل رقابت بین کاندید های آزمون PAU بسیار زیاد است و این آزمون بسیار سرنوشت ساز و تعیین کننده می باشد،این آزمون شامل یک سری امتحانات است که موضوعات مختلفی را در بر می گیرد. مثلا امتحان زبان و ادبیات اسپانیایی و تاریخ اسپانیا و زبان انگلیسی و جغرافیا دارد. در مدرسه شما را برای بخش های مختلف برنامه درسی PAU نیز آماده می کنند و این برنامه 5 تا 8 ماه طول میکشد و از ژانویه و اکتبر آغاز می شود و9 یا 15 درس خواهید داشت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *