انتشار کتاب” ایران تاریخی هزاران ساله با فرهنگی شگفت انگیز”

توسط در اخبار 17 مرداد 1397

انتشار کتاب " ایران تاریخی هزاران ساله با فرهنگی شگفت انگیز"

به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا و در قالب طرح حمایت از ترجمه و نشر آثار فارسی به زبانهای دیگر سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی (طرح تاپ)، کتاب “ایران، تاریخی هزاران ساله با فرهنگی شگفت انگیز» نوشته خوسه لوییس فرناندس لیس منتشر شد. این کتاب حاصل سفر نویسنده به نقاط گوناگون سرزمین ایران است. فرناندس نتیجه یادداشت ها و عکس هایش از این سفر را به شکل یک راهنمای فرهنگی ارائه کرده است. یک مرجع برای یافتن اطلاعات مفید درباره همه نقاط دیدنی ای که آن ها را از نزدیک دیده است. گزارش های او از این مکان ها در درجه اول بر اساس دیدگاه زیبایی شناسانه او استوار است و سپس تاکید و توجه او به برخی از میراث بزرگ فرهنگی و تاریخی ایران زمین. بدین ترتیب کتاب مجموعه ای است از احساس شخصی مولف نسبت به تنوع و تکثر مذهبی، ارتباط با مردم، فرهنگ ایرانی و آثار معماری ای که تمدن ایرانی به بشریت هدیه کرده است.

این کتاب فهرستی از اماکن تاریخی و باستانی ایران را با عکس ها و ذکر نکات و اطلاعات ضروری در پیش چشم مخاطب اسپانیایی زبان می گذارد، از زیبایی های طبیعی گرفته تا ارزش های فرهنگی و هنری جامعه ایرانی. مولف در شهرهایی همچون اصفهان و شیراز محو تماشای مساجد و معماری یگانه آنها شده است، شکوه پرسپولیس را به تصویر کشیده است، به آثار و کاخ های به جا مانده از ساسانیان سر زده، کاروان سراهای جاده ابریشم را دیده و از زیبایی خیره کننده باغ ایرانی حرف زده است

کتاب با نکات تاریخی و اطلاعات فرهنگی و اجتماعی ای که درباره ایران می دهد، یک راهنمای مفید و کاربردی برای همه کسانی است که با ایران آشنا نیستند .این کتاب در 112 صفحه و توسط انتشارات ماندالا در مادرید منتشر و در جرگه توزیع نشر کتاب اسپانیا قرار گرفته است.

http://yon.ir/zreR5

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 8 + 19 =